pátek 1. června 2012

Katvig

Musím sa priznať, že mám veľmi rada "severské" značky oblečenie. H&M a Lindex je taká klasika. Predovšetkým v detskej móde severské značky používajú množstvo rôznych potlačí (rôzne zvieratká, geometrické tvary, atď. ) a rovnako aj kombinácie farieb, ktoré nie sú bežné.
Keďže sa mi táto odlišnosť páči, rozhodla som sa, že by som tu predstavila aj iné značky.

Dnes by som začala dánskou značkou Katvig. Za detským oblečením Katvig™stojí Vigga Svensson. Jej snaha o záchranu našej planéty sa premietla aj do výrobného procesu oblečenia. Používa organickú bavlnu a recyklovaný polyester (vyrábaný z plastových fliaš). Jej snahou je v súčasnosti recyklácia bavlny, ktorá je každoročne vyhadzovaná, a tým uchrániť naše životné prostredie.

a tu už je ochutnávka najnovšej kolekcie Katvig:

I like "Nordic" brands. H&M and Lindex are very popular brands. But beside them there are several brands which are different because of their use of specific design of fabrics and their colors. And because I like this difference I´ve decided to introduce some of these brands.


Today I begin with danish brand Katvig. Vigga Svensson is the woman behind the Katvig™ children’s clothes. She decided to use organic cotton and recycled polyester in order to protect our Earth. Her latest initiative is a cotton mill that would make make it possible to recycle all the cotton that is thrown away every year.

And here is the latest collection of Katvig:Žádné komentáře:

Okomentovat